EKOGROSZEK BIADKI
homek Facebook ekogroszekbiadki@gmail.com +48625908035
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Poradnik

Przed decyzją o zakupie ekogroszku nie zaszkodzi:

1. Sprawdzić w dokumentacji kotła jakie paliwo należy stosować w celu osiągnięcia najwyższej sprawności grzewczej (przeważnie 24-28 tyś KJ/kg)

2. Sprawdzić prawidłowość instalacji kotła (czy zastosowano zawór trój lub czterodrożny)

3. Zobacz na parametry określone przez producenta paliwa:

– granulacja (przeważnie 5-25)
– wartość opałowa ( przeważnie 24-28tyś KJ/kg)
– zawartość popiołu (im mniej tym lepiej)
– zdolność spiekania metodą Rogi ( im mniej tym lepiej)

4. Zwróć uwagę na wilgotność ekogroszku. Producenci kotłów zalecają stosowanie jak najmniej wilgotnego ekogroszku. Nie należy stosować paliwa, które jest wyraźnie mokre.

5. Należy dostosować nastawy kotła do stosowanego paliwa i warunków zewnętrznych. Nawet automatyczny kocioł wymaga ingerencji użytkownika w ustalenie odpowiedniego ustawienia. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ustawienie właściwej temperatury na samym kotle, powinna ona wynosić ok. 58 stopni Celsjusza. Temperatura taka zapobiega skraplaniu się pary wodnej wewnątrz kotła co znacznie przedłuża jego żywotność, zapobiegając korozji. Ustawienia poszczególnych parametrów najlepiej dobrać doświadczalnie wychodząc od ustawień podawanych przez producenta kotła.

DLA NAJLEPSZEGO SPALANIA otwórz worek z ekogroszkiem 3 doby przed zaplanowanym użyciem pozostawiając go w temperaturze pokojowej !