Zaczynamy przygodę z mówieniem

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to kolejna odsłona przygód Pucia, uwielbianego przez dzieci bohatera książek wspomagających rozwój mowy u dzieci, tym razem w podręcznym formacie. Na pięknie ilustrowanych kartach książeczki znajdują się samogłoski, sylaby i wyrazy dźwiękonaśladowcze, których powtarzanie połączone z wykonywaniem prostych gestów będzie dla najmłodszych wspaniałą zabawą i okazją do ćwiczenia mowy.

Zabawa która uczy

Formuła nauki z książeczką jest bardzo prosta – znajdziemy w niej głównego bohatera, uroczego Pucia wykonującego różne czynności opisane onomatopejami lub krótkimi sylabami. Najważniejsze jest, aby podczas czytania jak najbardziej zachęcać dziecko do wspólnej zabawy i do aktywnego udziału. U góry każdej strony znajduje się krótka instrukcja, jak bawić się z dzieckiem przy wykonywaniu danego ćwiczenia. Oglądając wspólnie piękne obrazki pokazujemy dziecku, aby na przykład dotykało ich, wodziło palcami po śladach, podczas gdy my czytamy i zachęcamy dziecko do powtarzania po nas. Nie jest to jednak jedyny sposób na wspólną zabawę z Puciem. Możemy opisywać co dzieje się na obrazkach, prosić dziecko aby samo wybierało słowa, które mamy przeczytać mu na głos i które następnie samo będzie powtarzało.  Dzieci uczą się wszystkimi zmysłami i nauka podstawowych sylab czy wyrazów przyjdzie im znacznie prościej, gdy chociażby powtarzanie „tup,tup” łączone będzie z stukaniem palcem. Książka ta nadaje się również dla młodszych dzieci, nawet te kilkumiesięczne będą zaciekawione oglądając obrazki podczas gdy rodzic będzie wskazywał palcem lub wodził po książeczce rączkami dziecka czytając na głos. Podczas zabawy, dzieci nauczą się nie tylko powtarzania konkretnych sylab czy wyrazów ale będą potrafiły skojarzyć je z wykonywanymi czynnościami. Dzięki temu książeczka jest też bardzo dobrą podpowiedzią, jakich wyrazów można używać na co dzień, aby zachęcać dziecko do powtarzania po nas i do nazywania tego co robią lub widzą. Dzięki małym wymiarom, będzie ona idealnym towarzyszem w podróży czy na spacerze.

Poznajcie lepiej świat Pucia

Jeżeli Wasze dzieci nie znają jeszcze Pucia, Misi i reszty ich rodzinki to po zabawie z tą książeczką na pewno zapragną poznać ich lepiej. Seria o Puciu wyróżnia się wśród innych książeczek edukacyjnych dla dzieci – znajduje się tam wiele sprawdzonych ćwiczeń dźwiękonaśladowczych przygotowanych przez logopedę i pedagoga dziecięcego Martę Galewską-Kustrę, a piękne ilustracje autorstwa Joanny Kłos stanowią dla nich idealną oprawę. 

Ćwiczenia mowy razem z tą książeczką przyniosą rodzicom i dzieciom dużo frajdy bo dzięki Puciowi, nauka mówienia to przede wszystkim dobra zabawa.